پیوندها
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > فهرست گزارش ها 
گزارش ها

فهرست گزارش ها

 • ترکیه کشوری با موقعیت استراتژیک سیاسی و جغرافیایی است که پيوندهاي قوي اقتصادي و نظامي با جهان غرب دارد. این کشور نیز مانند دیگر کشورهای در حال توسعه، کار خود را با برنامه‌های ارزان قیمت انتقال فناوری فضایی از کشورهای پیشرو آغاز کرد و تا به امروز توانایی ساخت بسیاری از زیرسیستم‌های مورد نیاز ماهواره را بومی‌سازی نموده است.
  دانلود فایل

 • چین تأکید کرده است که اکتشافات در فضای ماورای جو، کمک به پیشرفت بشر محسوب می‌شود و پژوهشگران خارجی می‌توانند آزادانه از ایستگاه فضایی این کشور در آینده برای تحقیقات خود استفاده کنند. در این مقاله به بررسی ایستگاه فضایی چین به دور زمین و همچنین ایستگاه فضایی آمریکا و روسیه به دور ماه خواهیم پرداخت.
  دانلود فایل

 • توسعه اقتصاد فضایی، ایجاد انعطاف پذیری ملی برای مواجهه با چالش های آینده است. این مقاله نشان می دهد در مورد مزایایی که مدل های انتقال دانش و تکنولوژی فضایی می توانند از طریق ایجاد و توسعه سرمایه فکری فراهم کنند و به منظور تقویت زیربنای اقتصادی و اجتماعی جامعه می باشد، نیاز به درک عمیق تری وجود دارد.
  دانلود فایل

 • در سال 2016، ناسا بودجه‌ای را برای مطالعه نحوه تأثیر شرکت‌های فضایی نوپا یا استارت‌آپ (Start-up) بر روی زنجیره تأمین صنعت فضایی اختصاص داد. در این مطالعه به طور خاص به این فرضیه پرداخته شد که شرکت‌های نوپای جدید به تولید سریع‌تر قطعات ارزان‌تر و بهتر برای سیستم‌های فضایی کمک می‌کنند. به علاوه، وجود و نحوه تغییر جغرافیای صنعت فضایی توسط این شرکت‌ها مورد بررسی قرار گرفت.
  دانلود فایل

 • «برایان جی چو» تحلیلگر مستقل مسائل سیاسی و نویسنده مقاله «تعقیب‌گران فضایی، از بین بردن تهدید» در فصلنامه مطالعات استراتژیک نیروی هوایی آمریکا است که به تازگی مقاله جدیدی در مجله اخبار فضایی (SpaceNews) منتشر نموده که در ادامه مطالعه می نمایید.
  دانلود فایل

 • شرکت ویرجین اوربیت (Virgin Orbit) در حال توسعه سیستم پرتاب ارزان‌قیمت ویژه ماهواره‌های کوچک است. این پرتابگر با نام لانچر وان (LauncherOne) هوا-پرتاب بوده، از سوخت مایع استفاده می‌کند و به دلیل پرتاب از روی هواپیمای بوئینگ 400-747، امکان انجام پرتاب را از نقاط مختلف خواهد داشت.
  دانلود فایل

 • مطلب ارائه شده از سوی نماینده دولت چین در شصتمین نشست کمیته سازمان ملل در امور استفاده صلح‌آمیز از فضا. با موضوع عملکرد و توسعه سیستم ناوبری ماهواره‌ای بی‌دو (BeiDou)
  دانلود فایل

 • ترجمه فارسی بیستمین دوره بررسی داده‌های صنعت ماهواره (سال 2017)، تهیه شده توسط BRYCE Space and Technology، شامل بررسی درآمد و رشد درآمد صنعت ماهواره در سال 2016 در بخش های خدمات ماهواره‌ای، ساخت ماهواره، صنعت پرتاب و تجهیزات زمینی.
  دانلود فایل

بازگشت به صفحه اصلی >>