پیوندها
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار > اخبار مرکز 


  چاپ        ارسال به دوست

آمارنامه دریایی 97 منتشر شد

شناخت وضعیت موجود و شرایط حاکم در حوزه دریا، یکی از ارکان مهم برای تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی در این بخش  بوده که این امر با استفاده از دو روش توصیف کیفی و کمّی میسر می‌شود. آمار و ارقام بخش کمّی این اطلاعات هستند.

با توجه به گستردگی، تنوع حوزه‌های دریایی و منابع سرشار دریا‌های کشور، ضروری است وضعیت موجود به درستی شناخته شود تا به تبع آن بتوان برنامه‌ریزی صحیحی انجام داد. براین اساس گروه توسعه فناوریهای دریایی بر آن شد تا با تدوین آمارنامه‌‌ای جامع در حوزه دریایی کشور، اطلاعات آماری بخش‌های مختلف این صنعت مهم را جمع‌آوری و تجمیع نماید.

این مهم با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های دریایی میسر گردید. انتظار می رود که تدوین و تکمیل آمارنامه دریایی کشور بتواند بستر مناسبی در جهت برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های راهبردی دریایی و پیشرفت کشور عزیزمان ایجاد نماید.

در نسخه پنجم آمارنامه دریایی سعی گردیده تا حد امکان اطلاعات مفیدی از آمار و اطلاعات عمومی در حوزه دریا، شیلات، ساخت و تعمیر شناور ،  بنادر و حمل‌ونقل دریایی، گردشگری دریایی و ساحلی،  آبنگاری و چارت های دریایی، اقتصاد دریایی و دیگر موارد مرتبط ارائه شود.

چاپ نسخه اول آمارنامه مورد استقبال سازمان های دریایی، صنعتگران، اساتید و جامعه علمی کشور قرار گرفت، از این رو گروه توسعه فناوریهای دریایی بر آن شد تا در سال‌های بعد نسخه‌های کامل‌تری از آن را تهیه نماید. در نسخه حاضر سعی شده است تا حد امکان آمار منتشر شده در نسخه‌های قبل تکمیل، به روز رسانی و در صورت لزوم، اصلاح شود. همچنین به منظور آشنایی بیشتر با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دریایی کشور، اطلاعات جدیدی در خصوص خلیج فارس و دریای عمان، دریای مازندران، استان‌های ساحلی کشور و بنادر تجاری و صیادی گردآوری و در این نسخه به چاپ رسیده است. 

دانلود آمارنامه 1397

 

 


١٤:٠٤ - سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٤١٤١١    /    تعداد نمایش : ٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: