پیوندها
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار > اخبار فضایی 


  چاپ        ارسال به دوست

طراحی و ساخت مبدل انرژی موج توسط دانشگاه خلیج فارس بوشهر

دکتر عبدالمجید مصلح در نشست معرفی فعالیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه خلیج فارس درحوزه صنایع و فناوری‌های دریایی با حضور جمعی از کارشناسان صنایع و سازمان‌های مربوط به حوزه دریا، افزود: با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه توجه خاصی به مقوله دریا شده است آمادگی همکاری در حوزه دریا به خصوص بخش گردشگری را داریم.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: آماده‌ایم در زمینه‌های مختلف با سازمان‌ها و نهاد‌های مرتبط با حوزه دریا همکاری کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به فرسودگی ناوگان دریایی کشور بخش خدمات، تعمیرات و نگهداری می‌تواند فرصت مناسبی برای همکاری با سازمان‌های مرتبط با دریا باشد.

مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه خلیج‌فارس هم افزون بر معرفی فعالیت‌های دانشکده علوم و فنون دریایی در دو حوزه سازه و حوزه پژوهشی بهینه‌سازی، در باره طرح‌های علمی و مشارکتی دانشگاه از جمله طراحی و ساخت یک مبدل انرژی موج برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طراحی و ساخت سیستم تریم تب فعال و آزمایش آن بر روی یک مبدل شناور پروازی برای موسسه دریایی شهید محلاتی و طراحی و ساخت شناور پروازی سه پله مشترک با کالج دریایی استرالیا و ارزیابی طراحی مفهومی و شاخص‌های هیدرودینامیکی موثر برای دستیابی به فرم بدنه مناسب برای موسسه دریایی شهید محلاتی، نکاتی بیان کرد.

دکتر عباس دشتی منش افزود: اگر سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط با حوزه دریا، نیاز‌های خود را به ما ارجاع دهند ما نیز به طور قطع می‌توانیم مطابق با نیاز‌های آن‌ها کار‌های مناسبی انجام دهیم.

 


١٢:٠٧ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٤١٢٣٠    /    تعداد نمایش : ٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: