پیوندها
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار > اخبار فضایی 


  چاپ        ارسال به دوست

تصویب کلیات طرح توسعه منطقه ساحلی مکران

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جلسه  بررسی طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مکران، ضمن اعلام تصویب کلیات طرح، اعلام کرد: استراتژی ملی ما این است که صنایع آب‌بر را به سمتی سوق ‌دهیم که بتوانند از آب دریا استفاده کنند. همچنین انتظار می‌رود تا در طرح، پهنه‌هایی که در طرح مستعد ایجاد صنایع در منطقه ساحلی هستند به صورت مشروح به آن پرداخته شود.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: باید این اطمینان را به سرمایه‌گذاران بدهیم که استقرار صنایع در مناطق ساحلی که آب دارند به عنوان سیاستی پابرجا است تا سرمایه گذاران اعتماد کنند و این انتقال‌ها صورت بگیرد.

اسلامی توضیح داد: در حال حاضر بسیاری از صنایع از جمله فولاد در کشور هستند که مشکل آب دارند و برای مناطق خود بحران ایجاد کرده‌اند که اینها باید به مناطق ساحلی استان‌های جنوبی انتقال یابند تا هم بحران آب در مناطق مختلف کشور برطرف شود و از سوی دیگر تقاضا برای ایجاد صنایع فولاد در شهرهای مختلف کاهش یابد.

وی همچنین اعلام کرد: در دولت در خصوص طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مکران بحث و بررسی‌های مفصلی انجام شده است که ضرورت تصویب کلیات این طرح را دوچندان می‌کند.

رئیس شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران، گفت: برای اولین بار در کشور است که برنامه‌ریزی توسعه‌ای منطقه‌ای را تدوین و تصویب می‌کنیم، بدین‌معنا که توسعه یک سرزمین را به صورت جامع و کلان دیده‌ایم و در حال تبدیل آن برنامه به یک سند اجرایی هستیم. همچنین برای نخستین بار است که در تهیه این سند، به ساختارها هم توجه می‌کنیم.

وی طرح فوق را از نظر کلیات، طرحی قابل‌قبول عنوان کرد که واجد ویژگی‌هایی است که از آن انتظار می‌رفت.

 


١٢:٠٣ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٤١٢٢٨    /    تعداد نمایش : ٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: