access deny


 

یک دستگاه خودرو الکتریکی تسلا مدل ۳ در اثر برخورد با کامیونی در روسیه دچار آتش سوزی شد، بنابر گزارشات سیستم اتوپایلوت این خودرو در زمان حادثه فعال بوده است.

 

 دهم اوت الکسی تریتیاکوف به همراه فرزندانش در حال رانندگی با خودرو برقی تسلا مدل ۳ بود که در جاده‌ی کمربندی مسکو با سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت به عقب کامیونی برخورد کرد. گرچه این حادثه تلفات جانی نداشته و طبق گزارشات سطح مصدومیت‌های ایجاد شده نیز خیلی شدید نمی‌باشد اما مسئله دیگر بحث در مورد سیستم رانندگی خودران این وسیله نقلیه است.

در‌حالی‌که کرایم‌راشا می‌گوید تریتیاکوف در حال در دست داشتن فرمان و فعال‌ بودن اتوپایلوت رانندگی می‌کرده است، IXBT می‌گوید خودرو برقی تسلا در حالت اتوپایلوت کامل قرار داشت و به دلیل عدم تشخیص کامیون توسط سیستم با آن برخورد کرده است.

Crimerussia.com می‌گوید تریتیاکوف اظهار کرده است که دستان خود را روی فرمان نگه داشته بود و رانندگی می‌کرد و کامیون را ندیده است چیزی که با توجه به ویدیوی لحظه تصادف قابل باور نیست با ‌این‌ حال در فیلمی که از تصادف در دست هست، خودرو قبل از برخورد با کامیون ترمز می‌کند. آیا این کار تریتیاکوف بود یا سیستم اتوپایلوت؟ علاوه‌ بر ‌این، کامیون در لاین سمت چپ و کمی جلوتر از تسلا مدل ۳ قرار داشت، در‌صورتی‌که تریتیاکوف جاده را نگاه می‌کرد، غیرممکن به نظر می‌رسد که کامیون را ندیده باشد.

 با وجود این که تسلا از هر خودروی دیگری بهتر از سرنشینان خود محافظت کرده است اما به نظر می‌رسد که به ایجاد این تصادف قابل ‌پیشگیری متهم است؛ زیرا تسلا مدل ۳ در هر صورت روی اتوپایلوت قرار داشت. باوجوداین، تنها باید منتظر ماند تا نتیجه نهایی مشخص و منتشر شود.

طبق معمول تسلا می‌تواند بگوید ممکن است اتوپایلوت فعال نبود یا راننده دست‌های خود را روی فرمان قرار نداده است. مطمئنا در آینده‌ی نزدیک درباره‌ی اتفاق مسکو بیشتر خواهیم شنید

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

access deny access deny access deny
access deny access deny